GETAT Merkezi'nde saç mezoterapisi
17 Şubat 2022

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi'nde açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezi Doktoru Hilal Ekin Demirci, Saç Mezoterapisi tedavisine yönelik bilgilendirme bulundu.


  • GETAT.jpg


SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEN ETMENLER NELER?

Dr. Hilal Ekin Demirci, saç mezoterapisinin kadınlar ve erkeklerde saç dökülmesini engelleyen bir yöntem olduğuna dikkat çekerek; “Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin öğelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler” şeklinde konuştu.

SAÇA MEZOTERAPİ İŞLEMİ ETKİLİ Mİ?

Saç mezoterapisi uygulamasının nasıl yapıldığını da aktaran Demirci; “Mezoterapi uygulamaları ile saç köklerinin kan dolaşımı artırılır, beslenmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin saça ulaşması sağlanır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde saç mezoterapisi ile iyi sonuçlar alınmaktadır. Saç foliküllerini de canlandırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder” ifadelerini kullandı. Saç Mezoterapisi için detaylı bilgi almak için 0 374 270 45 72 / 2322 numaradan randevularınızı oluşturabilirsiniz.