Sağlık Kurulu
22 Nisan 2022

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ

Salı,  Perşembe, Cuma saat 13.30 da haftada 3 gün Sağlık kurulu toplanmaktadır.

ENGELLİ RAPORLARI

Hastalarımızın Engelli Raporu,  için başvurusu alınır. Dilekçe ya da üst yazının EBYS kaydı alınır. Engelli (Evde Bakım Ücreti, Engelli haklarından yararlanmak, Mahkemeye sunmak, ÖTV (ÜCRETLİ)v.b. için Hastalığı ile ilgili bölümlere yönlendirilir. 

Engelli Sağlık Kurulu Raporu alacak hastalarımızın mağdur olmamaları için hastalarını getirmeden önce heyet üyelerinin eksiksiz olduğunu daha önce alınmış raporlarının sorgulama işlemi  için (0374)2753030- 2569 (Sağlık Kurulu dahili hat) dan öğrenmeleri faydalı olacaktır.

Engelli  Raporu sonuçlarınız, ancak size ya da birinci derece yakınlarınıza kimlik ibrazınız ile imza karşılığında verilmektedir.

DURUM BİLDİRİR RAPORLAR

TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) , Silah Taşıma ve ya Bulundurma Ruhsatı, Özel Güvenlik Görevlisi [Silahlı veya Silahsız] olma, İşe Başlama, Okul Kaydı, Atamaya esas raporlar, Vatandaşlık, Eğitim Amaçlı Huzur evi v.b. için Başvuran Hastalarımızın hastalıklarıyla alakalı bölümlere yönlendirilir.

En son aşamada da muayenelerin eksiksiz tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilir raporlar yazılarak  kurula hazırlanır. Aynı gün  en geç saat 16.30 da Hastaya teslim edilir. Ayrıca Üst yazıyla gelen Resmi başvurular Üst yazının geldiği kuruma cevap yazılarak  gönderilir.