Tedavi Paketleri
01 Aralık 2022

Tedavi Paketleri

 

SAĞLIK TURİZMİNDE SUNULANTEDAVİ PAKETLERİ
Hastanemiz'de Sağlık turizminde sunulan hizmetler GETAT uygulamaları kapsamında yapılmaktadır.

Hirudoterapi (sülük) Uygulaması: Bir çok tedavi edici aktif maddeyi salgısında barındıran sülüğün, cilt üzerinde belli noktalara uygulanarak bu maddelerin hem yerel hem de kan dolaşımına geçerek etkili olması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. 
sülük (1).jpg

Kupa Uygulaması (hacamat):  Kelime kökeni doğrultusunda kullanılan hacamat, kandaki toksinleri emen ve bu yolla vücuttan atan, kan dolaşımını hızlandıran, kılcal damarlardaki kirli kan için gerçekleştirilen ve kan damarlarındaki tıkanmaları açmak için kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.
hacamat.jpg

SAĞLIK TURİZMİ NEDİR?

Globalleşen dünyada, ülkeler arasında işbirliğinin, seyahat özgürlüklerinin ve imkanlarının artması, ulaşımda kolaylıklar sağlanması, sağlık hizmetinde kalitenin dünyanın değişik köşelerinde de gelişmesi, sağlık hizmeti finansmanında hem bireysel hem de bütçe kaynaklı güçlükler, dünya da sağlık turizmi kavramının önemini giderek artırmıştır.

Günümüzde sanayileşme ve kentleşme sonucu meydana gelen sorunlar insan ve toplum  sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Sağlıksız toplumlarda işgücü ve üretim kapasitesi azalmaktadır. İnsan sağlığını korumak, işgücü verimini ve üretimi arttırmak amacı ile doğal turizm kaynakları (temiz hava, güneş, şifalı termal sular, iklim) olanaklarından faydalanılmaktadır.

Sağlık turizmi; kısaca bireylerin hem koruyucu hem tedavi edici hem rehabilite edici hem de sağlığı geliştirici hizmetleri almak amacı ile yaşadıkları ülke dışında bir ülkeye ziyaretleridir.Sağlık turizmi, uluslararası sağlık amaçlı hareketlilik potansiyelini kullanarak sağlık kuruluşlarının büyümesine imkan veren birsektördür.